Haber

Afrika sıcaklığının hissedildiği Hatay’da depremzedeler tandırda çalışarak aile ekonomisine katkı sağlıyor.

Afrika sıcaklığının hissedildiği Hatay’da depremzedeler tandırda ter dökerek kazandıkları paralarla aile ekonomisine katkı sağlıyor.

Kahramanmaraş merkezli depremin vurduğu Hatay’ın Antakya ilçesinde vatandaşlar yaşamlarını sürdürmeye devam ediyor. Antakya’nın Kisecik Mahallesi’nde yaşayan bir grup kadın da mahallede tandır ekmeği ve çeşitli eserler üreten bir iş yerinde çalışarak geçimini sağlıyor. Afrika sıcaklığının hissedildiği Antakya’da; Tandırda fazla mesai yapan hanımlar terleyerek sıkıntı yaşıyor.

“Sıcak hava bizi biraz sarstı ama ne yapalım”

Sıcak havanın kendilerini sarstığını söyleyen Zeliha Vural, “Hava çok sıcak, ekmek yapıyoruz. Halkımıza veriyoruz, halkımızı memnun etsinler. Zor ama ne yapalım, çok rahat çalışıyoruz. Alevler çok sıcak, güneş sıcağı, ateşin sıcağı. Sıcak hava bizi biraz sarsıyor ama ne yapalım?”

“Tandırın başında olduğumuz için hissedilen sıcaklık 10 derece daha yüksek”

Tandırın başında hissedilen hava sıcaklığının daha yüksek olduğuna işaret eden Gülsüm Vural, “Şu anda hava çok sıcak. Ayrıca tandırda olduğumuz için hissedilen sıcaklık 10 derece daha yüksek. Zor ama en azından Hatay şartlarında iş bulduğumuz için mutluyuz. En azından kazandığımızla çocuklarımızı doyurabiliriz.” – HATAY

saruhanli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu