Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, AB’nin 2023 Türkiye Raporu’nu eleştirdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun 2023 Türkiye Raporu’nu eleştirerek, “Raporda özellikle siyasi kriterler, yargı ve temel haklar faslında yer alan asılsız iddiaları ve haksız eleştirileri tamamen reddediyoruz.” İfadesini kullandı.

Sırakaya, yaptığı yazılı açıklamada, AB Komisyonu’nun raporunun AB’nin Türkiye’ye yönelik stratejik perspektiften uzak, vizyonsuz ve Türkiye’yi AB’den koparmaya çalışan yaklaşımını bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti.

Sırakaya, “Raporun özellikle siyasi kriterler, yargı ve temel haklar bölümünde yer alan asılsız iddiaları ve haksız eleştirileri tamamen reddediyoruz.” dedi ve şöyle devam etti:

“Türkiye’nin Gazze’deki insanlık trajedisine karşı tutumunun AB yaklaşımına aykırı olduğu yönündeki açıklama, raporun objektiflik ve vicdan eksikliğinin en somut göstergesidir. Türkiye, demokrasinin ve Türkiye Yüzyılının yürüyüşüne, raporlara değil, raporlara bağımlıdır.” Temel insan hak ve özgürlüklerine ilişkindir.” “Büyük bir değerle devam edecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu