Haber

Bitlis’te Eylem ve Etkinlikler 2 Gün Yasaklandı

Bitlis Valiliği, kent genelinde eylem ve etkinliklerin 2 gün süreyle yasaklandığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, amacın Cumhuriyetin temel özelliklerini, devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünü korumak, kamu düzenini sağlamak, suçları önlemek, olası provokasyonları ve toplumsal olayları önlemek olduğu belirtildi. bu meydana gelebilir.

Bu kapsamda Valilik ve Kaymakamlık yetkililerince uygun görülen faaliyetlere ek olarak, il sınırları içerisinde 18 Kasım saat 00.01’den 19 Kasım saat 23.59’a kadar 2 gün süreyle gerçekleştirilecek gösteri yürüyüşü, açık hava ve kapalı toplantılar, Toplantı ve 2911 Sayılı Gösteri Kanun kararlarına dayanılarak yürüyüşlerin yasaklandığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Valilik ve Kaymakamlık makamlarınca uygun görülenler dışında basın açıklaması, oturma eylemi ve anket yapma, çadır ve stant kurma, imza kampanyaları düzenleme, el ilanı, broşür ve el ilanları dağıtma ve her türlü protesto niteliğindeki faaliyetler eylemler 5442 sayılı İl İdaresi Kanununa tabidir. Kanunun 11’inci maddesinin ilgili fıkra kararları uyarınca belirtilen tarihler içerisinde yasaktır. Her türlü hukuka aykırı eylem ve faaliyete bireysel veya İlimizin güzergahını kullanarak, belirlenen tarihler içerisinde ilçelerimizden veya çevre illerden toplu olarak, yasa dışı eylem ve faaliyetlere katılması beklenen grup ve kümelerle.” Kanununun 11’inci maddesinin ilgili fıkra kararları uyarınca. İl İdaresi Kanunu uyarınca bu kişilerin ilimize ve ilçelerimize girişine izin verilmemesi, buradan bireysel veya toplu olarak çıkış yapılması ve bu kapsamda belirlenen yere geçiş için diğer illerden gelen ilimiz güzergahının kullanılması uygun görülmüştür. kapsam.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu