Ekonomi

Çin-Arap Ülkeleri Fuarı’nda İpek Yolu Konferansı düzenlenecek

YINCHUAN, 5 Eylül (Xinhua) — 21-24 Eylül tarihleri ​​arasında Çin’in kuzeybatısındaki Ningxia Hui Özerk Bölgesi’nin merkezi Yinchuan’da düzenlenecek olan 6. Çin-Arap Ülkeleri Fuarı sırasında, iş birliğinin gerçekleştirileceği İpek Yolu konferansı, internet alanı ön plana çıkacak, düzenlenecek.

Bölgesel yönetim yetkilileri Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 21 Eylül’de başlayacak iki günlük konferansın katılımcılar için yeni teknolojiler, senaryolar ve hizmetler konusunda işbirliği için bir platform oluşturacağını söyledi.

Konferans, üretim ve karayolu sınırı ülkelerinin avantajlarından tam olarak yararlanmak ekonomi ticaret ve yatırım alanlarındaki iş birliğini derinleştirmeyi hedefliyor. Böylece dijital gelişimin kazanımları tüm ülkelerde daha fazla insana fayda sağlayacak.

Etkinlik, Çin ve Suudi Arabistan, Mısır ve Tayland gibi Nesil ve Yol Girişimi doğrultusundaki ülkelerden dijital eğitim ve ekonomi alanında uzman, akademisyen ve iş dünyasının temsilcilerini bir araya getirecek.

Bir ana forum ve iki alt forumun düzenleneceği konferansta endüstriyel uygulama inovasyonu uygulama yarışması da düzenlenecek. 2015’ten bu yana dört kez düzenlenen konferans, Çin ve Nesil ve Yol Girişimi doğrultusundaki ülkeler arasında internet alanında etkileşim ve işbirliğinin teşvik edilmesinde olumlu bir rol oynadı.

İlk kez 2013 yılında düzenlenen Çin-Arap Ülkeleri Fuarı, Çin ve Arap ülkeleri arasında faydalı işbirliğini teşvik etmek ve yüksek kaliteli Üretim ve Yol işbirliğini geliştirmek için değerli bir platform haline geldi.

Çin-Arap Ülkeleri Fuarı son 10 yılda 112 ülke ve bölgeden 400.000’den fazla katılımcı ve 6.000 işletmeyi ağırlarken, fuarda modern tarım, yüksek teknolojiler ve biyotıp alanlarında 1.200’ün üzerinde iş birliği projesine imza atıldı.

Çin şu anda Arap ülkelerinin en büyük ticaret ortağıdır. Çin-Arap ticaret hacmi geçen yıl 2012 yılına göre neredeyse iki katına çıkarak 431,4 milyar ABD dolarına ulaştı. Bu yılın ilk yarısında Çin ile Arap ülkeleri arasındaki ticaret 199,9 milyar doları buldu.

aslanapa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu