Ekonomi

Citi: “iPhone 15 lansmanından önce Apple hissesi satın alın”

Cupertino’da yaşıyor elmaCitigroup, önümüzdeki ay yeni iPhone 15 serisini tanıtmaya hazırlanırken, Citigroup analistleri şirketin hissesi üzerinden 90 günlük bir “katalizör saati” başlattı.

Analistler yatırımcılara hatırlatıyor: Şirketin Haziran çeyrek gelirlerini açıkladığı ve yeni iPhone’unu açıkladığı sıradaki Apple hisse fiyatı, Nasdak7 üzerinden 5 ve S&P 5007 kişiden 7’si (2016’dan bu yana ortalama %8) daha iyi performans gösterdi.

Apple hisseleri, şirketin zayıf üçüncü çeyreği sonuçlarve analist iddialarının gerisinde kalan bir dördüncü çeyrek beklentisi sunmasının ardından yaklaşık %2 düştü.

Yine de analistler, müşterilere Apple hisselerini satın almalarını tavsiye etmek için faydalar raporunu gereğince olumlu olarak gördüler.

Analistler notu, “Eylül çeyreğinde hem iPhone hem de hizmet satışlarının yıldan yıla hızlanması beklenirken, Apple’ın hacim yerine birinci sınıf telefonlara ve ilgili hizmetlere geçiş nedeniyle iPhone birimi başına brüt karı maksimize etmeye odaklandığı görüşümüzü koruyoruz. “söz konusu.

Analistler kısa süre önce Apple hisseleri hakkında araştırma kapsamına aldılar ve Wall Street’in en yüksek fiyat hedefini hisse başına 240 dolar olarak belirlediler.

Bu yazının yazıldığı sırada, Apple hisseleri 188 dolardan işlem görüyordu.

demirozu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu