Haber

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin CHP’den istifa etti

31 Mart yerel seçimleri öncesinde CHP’de istifa rüzgarına bir isim daha katıldı. İstanbul’un Esenyurt ilçesinden aday olacağı söylenen ancak son anda vazgeçilen Gürsel Tekin’in istifasının ardından Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP’den istifa ettiğini açıkladı.

SOSYAL MEDYADAN İSTİF BEYANI YAPTI

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada herkese eşit ve adil hizmet sunmak için çaba gösterdiğini belirtti.

“CANIMIZI VERDİĞİMİZ PARTİMİZİ USURLAMA GİRİŞİMLERİ VAR”

Görevini yerine getirirken “partisinin bayrağını en üst düzeye çıkarmayı hedeflediğini” vurgulayan Çetin, şöyle konuştu; “Katıldığımız her seçimde gece gündüz çalıştım ve seçim sonuçlarıyla ödüllendirildik. Partimizin ve partililerimizin her zaman gururla sunacağı bir yerel yönetici olmak için elimden gelen çabayı gösterdim. Ancak gelinen noktada Ömrümüzü adadığımız partimizin gasp edildiğini, kendi unsurlarına ve değerlerine yabancılaştırıldığını üzüntüyle görüyoruz.Önce Cumhuriyet Halk Partisi’nin mevcut yönetiminin taktik geliştirmeye çalıştığını kaygıyla gözlemliyoruz. Önce yerelde sonra genel anlamda iktidarı hedeflemeleri gerekirken, sadece parti içinde kendi iktidarlarını korumak için bunu son aday seçim süreçlerinde açıkça gördük.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin.

“ADAYINLAR SUÇ İLİŞKİLERİ ÜZERİNDEN DAĞILIYOR”

Atatürk ilkeleri, Cumhuriyet değerleri, sosyal demokrasinin evrensel kuralları gibi partinin kimliğini oluşturan kavramların yok sayıldığı, hiçbir kriterin dikkate alınmadığı, parti içinde dar kadrolaşmanın gündeme geldiği bir dönemi üzülerek yaşadık. Adaylıklar dostlar aracılığıyla dağıtılıyordu. Ömrünü Cumhuriyet Halk Partisi’nde geçirmiş ve partinin birçok kademesinde gururla görev yapmış biri olarak, şahit olduğum bu endişe verici durum nedeniyle partimden istifa ettiğimi üzülerek belirtmek isterim. Ancak bu hikaye burada bitmiyor.”

EMRAH KOZAY ÇUKUROVA’DA ADAY OLDU

CHP, mevcut Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in yerine Emrah Kozay’ı aday gösterdiğini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu