Ekonomi

DraftKings’in notu Stifel tarafından ‘al’a yükseltildi ve 2024 için güçlü beklentiler öngörülüyordu

Stifel analistleri DraftKings’in (DKNG) notunu Nötr’den Satın Al’a yükselterek hisse senedinin hedef fiyatını 40 dolardan 45 dolara çıkardı. Bu karar Cuma günü bir raporda açıklandı ve burada DraftKings’in 2024 için umut verici bir görünüme sahip olduğu belirtildi.

Şirket şu anda kısa vadeli zorluklarla karşı karşıya. Ancak analistlerin değerlendirmesine göre bunlar bu yıla ilişkin olumlu beklentileri azaltmıyor.

“DraftKings’in hisse senedi fiyatı, 2023 sonundaki zirvesinden biraz geriledi. Bu, çeşitli eyaletler tarafından bildirilen oyun faaliyetlerinden elde edilen gelirle ölçülen piyasa performansıyla tutarlı. Ancak Ekim ortasından Aralık ortasına kadar olan bilgiler bir kıyaslama sağlıyor. DraftKings’in rakipleri FanDuel ve ESPN Bet’e karşı pazar payı kaybettiğini gösteriyor.”

“Son fiyat düşüşünün sunduğu fırsatı değerlendiriyoruz. ESPN Bet’in promosyon faaliyetleri ve spordaki mevsimsel değişiklikler gibi hisse senedi fiyatını etkileyen mevcut zorlukların azalacağına ve yatırımcıların DraftKings’in temel finansal beklentilerine yeniden odaklanmasına olanak tanıyacağına inanıyoruz. Mevcut pazarlardaki oyun operasyonlarından elde edilen gelir.” büyüme, oyun operasyonlarından elde edilen artan kar marjları, disiplinli pazarlama ve promosyon harcamaları ve operasyonel verimliliğe yol açan maliyet yönetimi. Bu faktörler, varsayımlarımıza göre faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi kârın (FAVÖK) beklenenden daha iyi olmasına katkıda bulunabilir.”

Stifel, özellikle oyun operasyonlarından elde edilen kar marjları ve Flutter Entertainment’ın Amerika Birleşik Devletleri’nde listelenme potansiyeli nedeniyle dördüncü çeyrek kârlarının beklentileri karşılayamayacağı ihtimali göz önüne alındığında, yükseltme için bu zamanlamanın seçilmesinin bazı tartışmalara yol açabileceğinin farkında.

Ancak analistler, artık bu olayların gerçekleşmesini bekleyip potansiyel olarak fırsatı kaçırmak yerine, hisse senedini elinde tutmayı, pazar payında istikrar veya iyileşme beklemeyi tercih ettiklerini söylüyor. Analistler, rafine varsayımlara dayanarak hisse senedinin değerlemesini cazip buluyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen şartlar ve koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu