Ekonomi

Ethereum’da ETF onayı yaklaşırken bir ölçüm dikkate değer seviyelere yükseldi

Investing.com – Ethereum için yüksek beklenti oluşturan spot ETF ticareti ağda da hareketliliği artırmaya devam ediyor.

Piyasada ETF işlemlerinin başlamasının ardından ETH fiyatında önemli bir yükseliş olacağı beklentisi, kilitlenen Ether miktarındaki değişimle teyit edilebiliyor. Ethereum ağında stake edilen Ether miktarına dikkat çeken CryptoQuant’ın araştırma müdürü Julio Moreno, CoinDesk’e verdiği demeçte toplam stake edilen ETH miktarının yükselmeye devam ettiğini ve 33,3 milyon ile toplam arzın %27,7’sine ulaştığını söyledi. Bu oran, Ether staking faaliyetinde rekor seviyelere yaklaşıldığını gösteriyor.

Uzmanlar Ethereum’un son zamanlarda artan arzına dikkat çekerken varlığın enflasyonist baskı altında kalması gibi bir riske sahip olduğu üzerinde duruyor. Bu aynı zamanda piyasanın en büyük ikinci kripto para biriminin bir değer deposu olarak kullanılma özelliğini de riske atan bir durum.

Bu yüzden ETH’nin dolaşımdaki arzını kısmak için varlığın düzenli şekilde stake edilmesi, ağdaki işlem ücretlerinin bir kısmının yakılması gibi faaliyetler son derece önemli olarak görülüyor.

Büyük YAZ İNDİRİMLERİ başladı! InvestingPro ile yatırım stratejinizi güçlendirin. Daha iyi sonuçlar elde edin.

%50 indirime ek %10’a varan indirim için KAZAN kuponunu kullanın.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Ethereum arzının %40’ı kilitli durumda

Bunun yanında Ethereum’un spot işlem hacmine de dikkat çeken Moreno, Ether’in Bitcoin kadar likit olabileceğini kanıtladığını iddia ederken son bir aylık zaman diliminde Ether’in spot işlem hacminin Bitcoin hacminin %90’ına kadar ulaştığını vurguladı.

Ethereum arzıyla ilgili diğer veriler ise şu an ETH’nin yaklaşık %12’sinin akıllı sözleşmeler ve Blockchain köprülerinde olduğunu gösteriyor. Bu da stake edilen Ether miktarıyla birleştirildiğinde dolaşımdaki Ethereum’un yaklaşık %40’nın kilitli olduğu gibi bir durumu ortaya koyuyor.

Ethereum ETF’i için bekleyiş sürüyor

Piyasa katılımcıları, bu ay önemli gelişmelere sahne olan Ethereum ETF ticareti için beklentilerini yüksek tutmaya devam ediyor. Öyle ki birçok piyasa yorumcusu ETH ETF’lerinin bu ay bitmeden işlemlere başlayacağı konusunda tahminde bulunuyor.

Ethereum ETF ihracı için başvuran şirketler, son güncellemelerini de yaparken bazı varlık yönetim şirketleri ise ETF ürünleri için yönetim ücretlerini belirledi.

kurtun-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu