Haber

FBI Direktörü: Çin, TikTok aracılığıyla cihazlardaki verileri ve yazılımları kontrol edebilir

Wray, Ulusal İstihbarat Direktörü Avril Haines, Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü Bill Burns, ABD Siber Komutanlığı (CYBERCOM) Komutanı ve Ulusal Güvenlik Teşkilatı (NSA) Lideri Orgeneral Paul Nikasone ile bir Senato İstihbarat Komitesi oturumunda ABD’ye yönelik küresel tehditler hakkında konuştu. Birleşik Devletler .

Florida Senatörü Cumhuriyetçi Marco Rubio’nun TikTok paylaşım sitesi hakkında soruları yanıtlayan Wray, Çin’in TikTok aracılığıyla milyonlarca kullanıcının bilgilerini kontrol edebildiğini, yüklendiği cihazlardaki yazılımları kontrol edebildiğini ve uygulama üzerinden kullanıcıların belirli konulara yaklaşımını etkileyebildiğini kaydetti. .

Wray, TikTok’un şu anda bu amaçla kullanılıp kullanılmadığından emin olmadığını belirtti. Özel şirket ile halka açık şirket arasındaki farkın ABD için değerli olduğunu ifade eden Wray, özel şirket ile Çin Komünist Partisi arasında gelişigüzel bir ayrım çizgisi olmadığını ifade etti.

Wray, “Amerikalılara tüm verilerinizi, cihazınızın kontrolünü ve bilgileri Çin Komünist Partisi’ne teslim etmek isteyip istemediklerini sorarsanız, çoğu Amerikalı size hayır diyecek ve bu işi bitirdiğimi söyleyecektir.”

Çin’in sahip olduğu muhteşem bilgisayarları ve yapay zeka araçlarını kullanarak casusluk ve IP hırsızlığı dahil birçok yasa dışı faaliyette bulunabileceğini belirten Wray, “Bu, her türlü büyük veri işlemini yapmak için veri kontrolüdür. Milyonlara ulaşmak için yazılım kontrolüdür. cihazlardan.”

Önceki gün CYBERCOM Komutanı ve NSA Lideri General Nikasone, Senato Silahlı Kuvvetler Komitesinde TikTok hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.

kocasinanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu