Haber

Gaziantep Basketbol ligde kalma kararı aldı

Türkiye tarihi deprem felaketiyle sarsıldı. Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 11 ili yerle bir etti.

Yaşanan deprem felaketinin ardından bölgedeki birçok takım ligden çekilme kararı aldı.

Depremin en çok hissedildiği yerlerden biri olan Gaziantep’te, şehrin erkek basketbol takımı Gaziantep Basketbol, ​​devrenin geri kalanında mücadele etme kararı aldı.

“Takımımız tüm mücadelesini ortaya koyacaktır”

Kulüpten yapılan açıklama şöyle:

“Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Başta Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Kilis, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya olmak üzere birçok ilimizi etkileyen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza öncelikle Allah’tan rahmet dileriz. Adıyaman ve Şanlıurfa, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar. .

İlimizin basketbol temsilcisi Gaziantep Basketbol olarak, ülkemizin bu güçlü günlerini birbirimize kenetlenerek atlatmaya ve yaralarımızı sarmaya çalışırken, bu güçlü sürecin daimi destekçisi olduğumuzu belirtmek isteriz. Elbette bu süreç kulübümüzü derinden sarsmış olsa da Gaziantep basketbolu olarak önce şehrimizi sonra ülkemizi en gerçek şekilde temsil etme misyonumuzun bilincinde olarak yolumuza devam etmek bizler için çok daha fazla değer kazanmıştır. bu şiddetli süreç

Bu nedenle takımımız, Türkiye Sigorta Basketbol Harikalar Ligi ve FIBA ​​​​Avrupa Kupası’nda tüm zorluklara rağmen sadece ilimizi değil tüm bölgeyi temsil ederek yoluna devam edecek ve birinciliği getirmek için tüm çabasını ortaya koyacaktır. Ülkemize Avrupa Kupası.

Müsabakalarımızı İstanbul’da Ahmet Cömert Spor Salonu’nda oynayacağımızı ve bu süreçte yer alan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun yanı sıra Valimiz Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Balkan Fatma Şahin’in de katılımıyla kamuoyuna duyururuz. Depremin ilk anından itibaren yanımızda olan ve yönetim kuruluna, Ligler yöneticimiz Özgün Önver ve ekibine, Türkiye Sigorta Basketbol Harikalar Ligimizde yer alan tüm kulüplerimize, Çayırova Belediyesine teşekkür ederiz. BGL grubumuza, ulusal ve yerel basınımıza ve destekleriyle bizleri yalnız bırakmayan taraftarlarımıza konaklama, tesis vb. desteklerle gençlerimizin liglerinde mücadelelerini sürdürmelerini sağlamak. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu