Haber

Hatay’da enkaz kaldırma çalışmaları başladı

HATAY Valiliği’nin enkaz kaldırma çalışmalarının bugün başlayacağını açıklaması üzerine kentteki depremde yıkılan binaların enkaz kaldırma çalışmalarına başlandı. Kentte kamyon ve iş makinesi hareketliliği yaşanıyor.

Türkiye’yi sarsan, Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen iki büyük deprem sonrasında on binlerce insan hayatını kaybetti. Depremden en çok etkilenen illerden biri de Hatay oldu. Kentte yüzlerce bina yıkılırken, yıkılan binaların birçoğunda arama kurtarma çalışmaları yerini enkaz kaldırma çalışmalarına bıraktı. Hasar gören bazı binalar için yıkım çalışmalarına başlandı.

Hatay Valiliği bugün kent genelinde enkaz kaldırma çalışmasına başlayacağını duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem felaketi sonucu yıkılan binalarda enkaz kaldırma çalışmasına 19 Şubat 2023 Pazar gününden itibaren başlanacaktır. Ekli liste aşağıda yer almakta olup, bina sakinleri dilerlerse enkaz kaldırma çalışmalarına eşlik edebileceklerdir.Önümüzdeki günlerde yapılacak olan moloz kaldırma çalışmalarına ilişkin güncel adres listesi valiliğimizin internet sitesinde paylaşılacaktır.

Valilik tarafından yapılan açıklamanın ardından kentte iş makineleri ve kamyonların faaliyeti başladı. Depremde yıkılan ve yıkılması planlanan binaların enkazını kaldırma çalışmaları başladı. Yapılan çalışmalar ve enkaz kaldırma işlemi drone ile görüntülendi.

siranhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu