Haber

İBB Başkanı İmamoğlu, Giresun ve Ordu’daki “Millet Buluşması”na katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Halk Buluşması” programları kapsamında Giresun ve Ordu’da vatandaşlara seslendi.

Giresun Atatürk Meydanı’nda düzenlenen programda İmamoğlu, cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını sahadakilere iletti.

İmamoğlu, konuşmasında fındığa da değinerek, “Giresun’un kişi başına düşen GSYİH’si neredeyse Türkiye’nin yarısı. Nerede o güzellik Allah aşkına? Giresun’un fındığı bile bu şehre yeter biliyor musunuz? yüzlerce yıldır çalıştı, bir pazarlık için, tabiri caizse bu şehir fakir olacak.” dedi.

Giresun’un her katma değerini yücelteceklerini ifade eden İmamoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Biz fındığı yücelteceğiz, siz tarımı yücelteceksiniz, biz turizmi yücelteceğiz, her şeyi yücelteceğiz. 13. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi bu şehrin tarlasından sadece 4 dolara fındık almayacağız, dönüşüme de katkı sağlayacağız.” Fındığın bu kentte halkımız tarafından katma değeri yüksek işlere dönüştürülmesi.’ Giresun denilince akla Ordu gelir. Aziz kardeşim onun için hep birlikte ortak çalışmalarımızı yükseltmeliyiz.”

Ordu

Ordu’da Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan vatandaşlara seslenen İBB Başkanı İmamoğlu, çok güzel bir baharı karşılamak için bir arada olduklarını söyledi.

“Vatandaşlarım, kâfi bir yönetici, devletin gücünü vatandaşına gösteren bir hükümdar değildir. Devletin merhametini, devletin faziletini, devletin kucaklayıcı ruhunu herkese gösteren edepli bir hükümdardır. .İnsanların en iyisi olmak, doğru yönetici olmaktır.” İmamoğlu, bu ahlakı temsil ettiklerini söyledi.

Bu birliğin ülkedeki herkesin oyununu istediğini kaydeden İmamoğlu, 14 Mayıs’ın Türkiye için büyük bir dönüm noktası olacağına yürekten inandığını ifade etti.

O günün Türkiye için yeni bir başlangıç ​​olacağını ifade eden İmamoğlu, “O zaman devleti hızla ayağa kaldıracağız. Devletimizi yeniden kurallar ve kurumlar devleti haline getireceğiz. Devlet yönetiminin her kademesi hesap verecek. Devlet yönetiminin her işini ve sürecini denetlenebilir hale getirin.Çünkü devletin her kurumu sizindir.Türkiye’nindir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu