Ekonomi

IFFCO Türkiye’nin yeni CEO’su Serhad Cemal Kelemci oldu

TÜRKİYE – 6 Mayıs 2024: Çok uluslu hızlı tüketim ürünleri grubu IFFCO, Türkiye iş birimine yeni bir CEO atadığını duyurdu. IFFCO Group’ta uzun süredir üst düzey yönetici olarak görev yapan ve hızlı tüketim ürünleri sektöründe 26 yılı aşkın süredir yönetim tecrübesine sahip olan Serhad Cemal Kelemci, Nisan 2024 itibariyle IFFCO’nun Türkiye’den sorumlu yeni CEO’su oldu.

TÜRKİYE’DEKİ TÜM OPERASYONLARDAN SORUMLU OLACAK

IFFCO Türkiye CEO’su olarak atanan Kelemci’nin sorumlulukları arasında Türkiye ile beraber yerel ve farklı pazarları denetlemenin yanı sıra Türkiye’de fırıncılık, endüstriye yönelik sıvı ve katı yağ satışlarında pazar payını genişletmek yer alacak.

İstanbul Üniversitesi’de işletme eğitimi alan Kelemci, Amerika Birleşik Devletleri’nde California Eyalet Araştırma Üniversitesi’nin (UCLA) yanı sıra dünya çapında prestijli birçok kurumdan da işletme ve yönetim dersleri aldı.

IFFCO TÜRKİYE’Yİ DAHA İYİ BİR SEVİYEYE TAŞIMAK İSTİYORUZ

Yeni görevinin ardından açıklamalarda bulunan IFFCO Türkiye CEO’su Serhad Cemal Kelemci, “IFFCO Türkiye’deki yeni görevimden dolayı büyük mutluluk duyuyorum. IFFCO Türkiye’yi daha iyi bir seviyeye taşımaya çalışacağız” dedi.

Kelemci sözlerine şöyle devam etti: “Müşteri memnuniyeti, sürdürülebilirlik ve yüksek kalite standartlarını koruma konusunda hedeflerimiz bulunuyor. Çevresel sorumluluğa ve sosyal etkiye öncelik vermenin yanı sıra mevzuat değişikliklerinin önünde giderek operasyonel verimliliği artırmaya yönelik çalışmalara ağırlık vermeyi hedefliyoruz.”

IFFCO TÜRKİYE, ÇİKOLATA KREMASI ÇÖZÜMLERİNDE PAZAR LİDERI

IFFCO Türkiye’nin İstanbul’da ofisleri ve İzmir’de rafinasyondan paketlemeye kadar tüm süreçleri kapsayan bir üretim tesisi bulunuyor. Şirket, Türkiye’deki yerel pazara hizmet veriyor ve dünyanın çeşitli ülkelerine ihracat yapıyor.

Mevcut fırıncılık kanalı geniş bir ürün yelpazesi , ev dışı kanalında yağ ve katı yağ ürünleri bulunuyor. IFFCO Industrial Solutions, bisküvi üreticileri, cips şirketleri, çikolata üreticileri ve dondurma üreticileri gibi endüstriyel üreticiler için çeşitli yağ ve margarin ürünü üretiyor.

IFFCO, Türkiye’nin ilk akredite laboratuvarı ve profesyonel fırın şefleri için ilk YouTube kanalı gibi diğer önemli girişimlerinin yanı sıra Türkiye, Malezya ve Endonezya’da aynı marka altında margarin ve yağ satan tek şirket ve aynı zamanda çikolata kreması çözümlerinde pazar lideri.

KAYNAK: HABER7

merzifonajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu