Yaşam

İftar menüleri 2023: 4. gün iftar menüsü

Ramazan ayının dördüncü gününde iftar sofralarınıza fikir vermek amacıyla çıktığımız bu yolda yeni menümüzle karşınızdayız.

Dördüncü gün iftar menümüze yine sizi yormayacak pratik bir çorba tarifi ile başlıyoruz. Yemek sevenleri ve et yemekten vazgeçmek isteyenleri memnun edecek ana yemek ve yan yemekler ile devam ediyor iftar menümüzü her zamanki gibi tatlı ile sonlandırıyoruz.

İşte Ramazan’ın dördüncü gününün sizler için hazırladığımız iftar menüsü…

4. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Sarımsaklı Un Çorbası,
  • mantar sote,
  • pişmiş makarna,
  • mozaik pasta

SARIMSAKLI UN ÇORBASISarımsaklı un çorbası kıvamı ve lezzetiyle baş paça çorbasında rol oynayacak ve iftar sofrasında içinizi ısıtarak hafif bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olacaktır.

Yalancı baş paça: Sarımsaklı un çorbası tarifi

MANTAR SATEHer gün et yok dedik ama et aratmayacak en lezzetli alternatifle geldik! Mantar ve sebzelerin harika uyumu ile pratik ve oldukça doyurucu bir tanım.

lezzet şöleni: Mantar Sote Tarifi

FIRINDA MAKARNAMantar sotesinin yanında nar sosuyla kızartılan ve beşamel sosla bütünleşen fırında makarna tarifini seçtik. Lezzetiyle makarnadan çok böreği andıran başlı başına bir başyapıt.

İftar sofrasında yer açın: Fırın Makarna Tarifi

MOZAİK KEKİftar menüsünü tatlısız bitirmeyelim ama fazla vaktinizi de almayalım dedik! En fazla yarım saat sürecek ve iftar saatine kadar servise hazır olacak mozaik pasta tarifi ile iftar menümüzü sonlandırıyoruz.

Daha kolay bir şey yok: mozaik kek tarifi

Afiyet olsun!

 

haber-kapakli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu