Haber

İPUCU: Milletimiz AKP-MHP ittifakına tek ve ortak adayla karşı koyabilecektir.

Türkiye Emek Partisi (TİP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK), DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarının ardından sosyal medya hesabından yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “ Halkımız irade ve kararlılığını Saray karşısında sürdürecek, AKP-MHP ittifakını ilkelerde uzlaşarak tek ve ortak adayla karşı karşıya getirmeyi başaracak ve böylece 20 yıllık karanlık sona erecektir.

TİP MYK’dan yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Türkiye tarihinin en değerli seçimine yaklaşıyor. Saray iktidarının halka karşı yaptığı tüm hataların üzerini örtmek, buna yeni hatalar eklemek ve baskıcı yağma politikalarına devam etmek için bu seçimler bir beka meselesine dönüşmüştür. Türkiye, Saray’ın bekası ile ülkemizin geleceği arasında bir yol ayrımına gelmiştir. Türkiye Emek Partisi her zamanki sözlerini söylemeye devam ediyor: Ülkemiz bu saltanattan bir an önce kurtulmalıdır. Bu özgürleşmenin tek öznesi halkın kendisidir.

Ülkemizin kurtuluşundan çok kendi çıkarlarını gözeten, yaklaşan seçimleri pazarlık ve şantaj yoluyla siyasi çıkar elde etmek için kullanan, bugüne kadar beslediği millet iradesini zayıflatan her türlü girişim ve niyet çökmeye mahkûmdur.

Saray gücünü yenmek, saltanat sevdalılarını mevzilerinden uzaklaştırmak, bugüne kadar yapılan hataların hesabını sormak ve güzel bir geleceği birlikte inşa etmek için; Bütün bu tarihi ve güçlü görevler bir kez daha halkımızın eline geçmiştir. Halkımız Saray karşısında iradesini ve kararlılığını koruyacak, unsurları uzlaştırarak AKP-MHP ittifakını tek ve ortak adayla karşı karşıya getirmeyi başaracak, böylece 20 yıllık karanlığa son verecektir.

Kim hangi hesapları yönetiyorsa. Partimiz, ülkemizin kurtuluşu için her türlü sorumluluktan çekinmeyecek, bu sorumluluğu tüm muhalif aktörler nezdinde pekiştirmek için elinden gelen çabayı sarf edecektir. Türkiye Emek Partisi, halkın iradesine güvenmeye ve halkın çıkarlarını temsil etmeye devam edecektir. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu