Haber

İsrail’in Gazze’ye saldırılarında çok sayıda ölü ve yaralı var

Gece boyunca abluka altında tutulan Gazze’ye İsrail savaş uçakları ve topçularının saldırılarında çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı bildirildi.

Filistin resmi ajansı WAFA’nın Gazze’deki yerel kaynaklardan aktardığı habere göre, İsrail savaş uçakları Han Yunus ve Nusayrat kamplarına ağır saldırılar düzenledi.

Saldırılarda en az 15 kişi öldü, onlarca kişi de yaralandı.

Mescid-i Aksa kanalının Telegram hesabından yapılan açıklamaya göre, İsrail savaş uçaklarının Nusayrat ve El Bureyc kamplarına düzenlediği saldırılarda 31 Filistinli hayatını kaybetti, onlarca Filistinli yaralandı.

Sosyal medya hesabında saldırıda hayatını kaybeden Filistinlilerin görüntüleri yer aldı.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Tel ez-Zater bölgesinde cami ve evlere düzenlediği saldırılarda da ölü ve yaralılar yaşandı.

Ayrıca İsrail savaş uçakları ve topçu birlikleri gece boyunca şehrin Zerka ve Cibaliye bölgelerine yoğun saldırılar düzenledi. Saldırıda çok sayıda ev hasar görürken, ölü ve yaralılar da oldu.

İsrail ordusu, “güvenli bölge” ilan ettiği Gazze’nin güney kesiminde de saldırılar gerçekleştiriyor.

Hükümetin Gazze’deki medya ofisi de, İsrail’in Gazze Şeridi’nin güneyine doğru “güvenli” ilan ettiği yollarda yerlerinden edilmiş yüzlerce Filistinlinin cesetlerini gösteren görüntüleri yayınladı.

karapurcekhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu