Haber

İstanbul’da Sahte Pasaport Operasyonu: 3 Kişi Yakalandı

İstanbul’un Fatih ve Başakşehir ilçelerinde düzenlenen operasyonlarda sahte pasaport düzenledikleri iddiasıyla 3 yabancı uyruklu şahıs yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul’un Fatih ilçesinde sahte pasaport ve kimlik düzenledikleri iddia edilen çok sayıda yabancı uyruklu şahıs tespit etti. Sahte pasaport, vize ve kimliklerin düzenlendiği atölyeye geçtiğimiz Cumartesi günü operasyon düzenlendi. Fatih’teki baskında yabancı uyruklu iki zanlı, İ.K. ve BAM, yakalanarak gözaltına alındı. Bu kişilerle bağlantılı olduğu düşünülen AZ adlı başka bir kişi de aynı gün Başakşehir’de düzenlenen operasyonda gözaltına alındı.

“Atölye” olarak kullanılan apartmanda yapılan aramalarda çok sayıda sahte pasaport ve pasaport ile vize basımda kullanılan kart yazıcı cihazı, lamine kaplama cihazı, mor ışık cihazı, 2 adet dizüstü bilgisayar, tarayıcı, yer lambası, 2 adet yazıcı, lazer kaplama ve işaretleme cihazı, led ışık Farklı ülkelerden 102 geçersiz pasaport, farklı ülkelerden 11 kimlik, farklı ülkelerden 200 vize, farklı ülkelerden 180 pasaport sayfası ve çeşitli dijital belgeler ele geçirildi. Operasyon kapsamında yakalanan zanlılardan AZ, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından serbest bırakıldı. İ.K. ve BAM, çıkarıldığı mahkemece “Resmi Belgede Sahtecilik” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Öte yandan operasyonda bulunan sahte pasaport, vize ve belgelerin üretiminde kullanılan cihazlar güvenlikte sergilendi. – İSTANBUL

haberaybasti.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu