Haber

İYİ Partililer enkazdan 126 kişiyi kurtardı

ANKARA-DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara’da bir otelde düzenlediği toplantıda partisinin deprem sonrası çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Toplantıya deprem bölgesine atanan Başkanlık Divanı üyeleri, milletvekilleri, GİK üyeleri ve Gençlik Kolları Başkanları katıldı. Alana atanan isimlerin tespitlerinin görüşüldüğü toplantıda İYİ Parti Afet Koordinasyon Merkezi’nin çalışmaları da masaya yatırıldı.

“BAĞLANTIDAN 126 KİŞİ HAYATTA KALDI”

Akşener’e bilgi veren GÜZEL Partililerin verdiği bilgiye göre, 524 kişiden oluşan arama kurtarma ekiplerinin çalışmaları sonucunda 126 kişi sağ olarak kurtarıldı. 7 binden fazla depremzede pansiyon, otel ve konutlara yerleştirildi. Partililerin kurduğu aşevlerinde günde 150 bin kişiye gıda yardımı yapıldı.

500 çadırın meclisi tamamlanırken, İYİ Partililer bin çadır için çalışmalara başladı. 1 milyona yakın ihtiyaç malzemesi 418 TIR ile sallama alanına ulaştırıldı. Partiden yapılan açıklamaya göre, yardım malzemelerinin dağıtımı için 634 kişilik ekip oluşturuldu. Eğitim Politikaları Başkanlığı tarafından 4 ilde 221 öğrenci burslu okullara yerleştirildi. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu