Haber

Karaman’da İlköğretim Haftası kutlandı

Karaman’da yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle İlköğretim Haftası kutlama programı düzenlendi.

Cumhuriyet Nihat Arslan İlkokulunda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Eğitimin titizlikle üzerinde durulması gereken zorlu bir süreç olduğunu, kararlılık ve süreklilik gerektirdiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Geleneğimizde yeni anne-babalara ilk duamız “Vatanlarına, milletlerine güzel bir evlatları olsun”dur. manevi benliğimiz ve kendi ülkesinin topraklarında akıl ve iradeleri yeşermiş öğrencilerimizle Asırlık bir çınar “Cumhuriyetimizi nice yüzyıllara taşıyacak eğitim ordumuzla öğrencilerimizi yetiştirmeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği Türkiye Yüzyılı vizyonunun bir örneğidir.”

Konuşmaların ardından 4.sınıf öğrencileri, 1.sınıf öğrencilerine “hoş geldin” çiçekleri verdi.

Tören, günün anlam ve önemini anlatan şiirlerin okunması ve halk oyunları ekibinin gösterdiği gösterilerin ardından sona erdi.

Törenin ardından Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim ve beraberindekiler, devletin gönderdiği kitapları öğrencilere dağıttı.

Programa Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Jandarma Komutanı Murat Alkan, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, kurum yöneticileri ve veliler katıldı.

pamukova-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu