Yaşam

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Posbıyık Sivil Toplum Örgütleriyle Buluştu

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ’23. ‘Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali’ öncesinde sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Posbıyık, 6-9 Temmuz 2023 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek olan 23. Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali öncesinde sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

Toplantıya; Lider Posbıyık’ın yanı sıra Kdz. Ereğli Belediyesi Meclis üyeleri, Festival Komitesi, Ereğli Bayan Enerji Kooperatifi Lideri Neriman Posbıyık ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Önder Posbıyık, festivale az bir süre kalmasına rağmen çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti.

“Festival hazırlıklarına erken başladık ama ülkemizi kasıp kavuran depremin ardından durdurduk ve Ereğli halkıyla birlikte tüm Türkiye için deprem bölgesine destek olduk. Elimizden geleni yaptık. Seçimden sonra Türkiye’nin her yerinde festivaller düzenleniyor.Halkımızdan da festival düzenleme talebi alıyoruz.Grubumuzla birlikte hazırlıklara başladık.Bu festival Ereğli halkının bayramıdır.Sivil toplum kuruluşları da festivalimize renk katmaktadır. tekrardan güzel bir festival geçirmemiz için Ereğli halkının ve sivil toplum kuruluşlarının fikir ve önerilerine ihtiyacımız var.Size formlar dağıttık.Festivalde etkinlik düzenlemek isteyen kuruluşlarımız,derneklerimiz “Başvurabilirler” Kültür Müdürlüğümüz son gün Haziran Perşembe günü. Sanatçıları belirleme çalışmalarımız devam ediyor. Sanatçı fiyatları da ülkemizdeki artışlara göre artış göstermiştir. Festivalde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.”

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu