Haber

Kılıçdaroğlu: Yürüyüşümüz devam ediyor, ayaktayız ve buradayız

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ikinci tipin gayri resmi sonuçlarının belli olmasının ardından yaptığı ilk açıklamada “mücadeleye devam” açıklaması yaptı. Kılıçdaroğlu, “Ben bu toprakların insanı olarak hep sizin hakkınız için, hukukunuz için, kimse size zulmetmesin, birbirinize darılmasın, bolluk içinde yaşayasınız diye hep mücadele ettim. bolluk ve barış, ve bunu yapmaya devam edeceğim.”

Vatandaşlara “demokrasi mücadelesine sahip çıkın” çağrısında bulunan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Son yılların en adaletsiz seçim sürecini yaşadık. Devletin bütün imkanları bir siyasi partiye seferber edildi, bir adamın ayakları altına serildi.Bu manevi ve hukuksuz baskılara, yaymak istenen korkuya Millet İttifakı’nın değerli başkanlarına, onların kuruluşlarına, seçmenlerimize ve sahip çıkan tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. sandıklardan.”

“Yürüyüşümüz devam ediyor ve işte buradayız”

Kılıçdaroğlu, “Halkın otoriter rejimi değiştirme iradesi bu seçimde net bir şekilde ortaya çıkmıştır” diyerek, CHP ve Millet İttifakı’nın tüm unsurlarıyla muhatap olmaya devam edeceklerini söyledi. Kılıçdaroğlu, “Ülkemize gerçek demokrasi gelene kadar bu mücadelenin öncüsü olmaya devam edeceğiz.”

Kılıçdaroğlu, “Bu ülke için yapabileceklerimiz yetmez. Benim asıl üzüntüm ülkeyi bekleyen çok daha büyük sıkıntılar” dedi.

DW/JD, Birleşik Krallık

emirdagajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu