Haber

Murat Kurum, F.Bahçe’yi ziyaret ederek İstanbul CUP Turnuvası’nı duyurdu

Cumhur İttifakı İBB Lider Adayı Murat Kurum, F.Bahçe Spor Kulübü’nü ziyaret ederek, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak her yıl İstanbul CUP Turnuvası’nı düzenleyeceğiz.”

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum seçim kampanyasını sürdürüyor. Kurum, çalışmalar kapsamında, F.Bahçe Spor Kulübü’nü ziyaret etti. İBB Aday Kurumu, F.Bahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve beraberindeki heyet tarafından karşılandı. Murat Kurum kulübün yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Ziyarette Başkan Koç tarafından Kuruma özel tasarımlı forma hediye edildi. Ziyaretin ardından Murat Kurum basın açıklaması yaptı.

Ziyaretin ardından açıklama yapan Murat Kurum, “11 ilimizde yaşadığımız asrın felaketinde tüm kulüplerimiz, 85 milyon vatandaşımız, deprem bölgemizdeki depremzedelerin acısını paylaşmak için seferber oldu. Hepsi Kulüplerimizden ister konteyner kentlerde, ister çadır kentlerde olsun, oradaki gençlerin umutlarını ve memnuniyetlerini sağlamak için çaba harcadılar. 11 ilimiz ayağa kalkana kadar kardeşliğimizi sürdüreceğiz dedik. İnşallah böyle bir organizasyona öncülük eder. Hem Kulüpler Birliği olarak hem de F.Bahçe Spor Kulübü Başkanı olarak Federasyonumuzun uygun göreceği tarihte İstanbullularımız ve kardeşlerimizle birlikte 11 ilimizdeki vatandaşlarımızı da unutmadığımızı bir kez daha hatırlatacağız. Bütün Türkiye’nin lokomotif şehridir” dedi.

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak her yıl İstanbul CUP Turnuvasını düzenleyeceğiz”

İstanbul CUP Turnuvası’nın düzenleneceğinin müjdesini veren Kurum, “Önümüzdeki dönemden itibaren 31 Mart akşamı İstanbul’un spor kardeşliğinin merkezi olacağını söylemiştik. Tüm kulüplerimizle birlikte bu kardeşlik hukukunu tüm mahallelerimize yayma anlayışıyla çalışıyoruz. Daha önce Türkiye Spor Muhabirleri her yıl İstanbul’daydı.” Bildiğimiz gibi bir bardağımız var. Bütün kulüplerimiz sezon öncesi burada hazırlık yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak her yıl İstanbul CUP Turnuvasını düzenleyeceğiz. Büyük kulüplerimiz sezona hazırlık olarak burada maçlar yapacak. Bu turnuvada tüm İstanbullularla birlikte önümüzdeki sezonlara hazırlanacağız. Bu anlamda gençlerimize yardımcı olacağız. “Motivasyon vereceğiz. Bu müjdeyi tüm İstanbullu kardeşlerimizle paylaşmak istiyorum. Sporu tüm mahallelerimizde yaygınlaştıracağız. Türk gençliğinin spor yaparak güçlü olmasını sağlayacağız” dedi.

“Süper Kupa’nın deprem bölgesindeki şehirlerden birinde yapılmasını tavsiye ediyorum”

Kurumdan Süper Kupa’nın deprem bölgesinde düzenlenmesini talep eden F.Bahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, “Süper Kupa’yı ülkemizde oynayacağız. Tesis olarak lojistik açıdan mümkün mü bilmiyorum. Öneri olarak” dedi. Süper Kupa deprem bölgesindeki şehirlerden birinde yapılmalı.” “Sizin huzurunuzda kamuoyunun dikkatine sunmak istiyorum. Mümkün olursa çok faydalı olacağını düşünüyorum” dedi.

“Bu öneriyi takip edeceğiz ve destekleyeceğiz.”

Murat Kurum, Kulüp Başkanı Koç’un talebine, “Sayın başkanımızın bu teklifini takip edip destekleyeceğiz. Bu vesileyle oradaki kardeşlerimizi mutlu edeceğiz. Başkanımız Ali Koç’a bu hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyorum.”

“Bu ziyareti çok değerli buluyoruz”

Deprem bölgesindeki vatandaşlara yönelik futbol turnuvası düzenleneceğini belirten Başkan Ali Koç, “Bakanımız bugün başladığı ilk yarışta kulüpleri ziyaret etti. Hem kulüplerimize hem de spora verdiği önemden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Beşiktaş, F.Bahçe, Galatasaray kulüpleri dünyanın en değerli kulüpleridir. Bu 3 kulüp Türkiye Cumhuriyeti’dir.” Kurulduğu tarihten bu yana en genç sporun ülkeye yayılması görevini üstlenmektedir. Bu ziyareti çok değerli buluyoruz. Zorlu bir seçim süreci başlıyor. Güzel bir yarış olsun. Sadece İstanbul’da değil, Türkiye’deki tüm belediye seçimleri ülkemize hayırlı olsun. Umuyoruz ki bu ülke, millet ve insanlar bu süreçte zor günlerde dayanışma ruhuyla omuz omuza durarak kendimize destek olmak için neler yapabileceğimizi gördük. Hepimiz kendi imkanlarımızla güzel şeyler yaptık. Çadır kentler, konteyner kentler ve şimdi de kalıcı konutlar. Oradaki gençlerden Hatay Spor’dan 7 genç kızımız basketbol branşına kaydoldu. Hala elimizde var ve çok başarılılar. Bu acının birinci yıl dönümünde hep birlikte neler yapabiliriz diye sorduk. O haftaki maçların ardından 5-6 Şubat’ta İstanbul’un büyük kulüpleri ve ülkenin dört bir yanından futbolu yeni bırakmış oyuncuların katılacağı güzel bir turnuva düzenleyeceğiz. “Buradaki kaynaklarla oradaki spor sahalarında vatandaşlarımızı unutmadığımızı gösterecek bir faaliyet gerçekleştirmek istiyoruz” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu