Teknoloji

NASA Astronotundan Dünya Görüşü Paylaşımı

Dünyadan ortalama 400 kilometre uzaklıkta bulunan ve Dünya çevresinde günde 12 tur atan Uluslararası Uzay İstasyonu, NASA Astronotu Mark Vande HeiHarika bir görüntü paylaştı.

Astronotun paylaştığı görüntülerde dünyanın yuvarlak şekli ve mavi-yeşil renkleri net bir şekilde görülüyor. Ayrıca görüntüler, dünyanın büyüleyici doğa olaylarından alınmıştır. Kuzey ışıklarıda eşlik ediyor.

NASA astronotu tarafından uzaydan paylaşılan Dünya görüntüsü ise şöyle… Bu keyifli görüntüyü engelleyen paneller ise uzay istasyonuna bağlı güneş panelleri:

1998 yılında temeli atılan Uluslararası Uzay İstasyonu; Uzaya fırlatıldığından beri genişledi. ABD adına NASA’nın üstlendiği projede bugüne kadar Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos), Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Japon Uzay Araştırma Ajansı (JAXA) ve Kanada Uzay Ajansı (CSA) çalıştı. her ülkenin kendi astronotu vardırgönderilmiş.

İstasyon, uzay, insan yaşamı, astrofizik, biyoloji, meteoroloji, astronomi, fizik, malzeme bilimi, mühendislik ve diğer alanlarda birçok deney ve araştırma yapmak için kullanılıyor. Örneğin bu çalışmalardan biri insan DNA’sı nasıl etkilenirUzayda bitki yetiştirme konusunda da pek çok araştırma var.

Astronot Vande Hei, Dünya yüzeyindeki yaşamın her geçen gün büyüdüğünü ve gezegenimizin doğal kaynaklarını giderek daha fazla israf ettiğimizi belirtiyor. NASA yetkilisi, bu anlamlı açıklamayı görüntülerle paylaşarak, “Dünya’yı uzaydan izlemekten keyif aldı ve bu deneyimin çok büyük bir deneyim olduğunu söyledi. hayatınızdaki en büyük anılardan biri“Öyledir” sözleriyle bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu