Haber

Pakistan’da kömür madeni için iki kabile çatıştı: 16 kişi öldü

Kohat polis yetkilileri Xinhua’ya, olayın Pazartesi günü geç saatlerde eyaletin Kohat ilçesine bağlı Darra Adam Khel aşiret bölgesinde bir kömür madeninin sınırında iki küme arasında çıkan çatışmada meydana geldiğini, 16 kişinin öldüğünü ve 4 kişinin de yaralandığını söyledi.

KÖMÜR MADENİNDE ÇATIŞMA

Polis, olayın iki aşiret arasında uzun süredir devam eden çatışma nedeniyle meydana geldiğini ve yerel bir aşiret mahkemesi olan Jirga’da rakip aşiretleri uzlaştırmak için birkaç oturum yapıldığını belirtti. Ancak Pazartesi günü kömür madeninde çalışırken çatışan kümeler arasında çatışma çıktı.

ÇEKİM YAPTIKTAN SONRA SİTEDEN KAÇTILAR

Yerel basında çıkan haberlere göre, polis ve kurtarma ekipleri hızla olay yerine gitti ve yaralıları yakındaki bir hastaneye kaldırdı. Polis, zanlılar hakkında dava açarak soruşturma başlattı. Tartışmalı kömür madeninde kolluk kuvvetlerinin kontrolünün olduğunu açıklayan polis, bazı suç işleyenlerin ateş ettikten sonra olay yerinden kaçtığını ve bu şahısları yakalamak için arama çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Xinhua / Yeni

haber-sefaatli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu