Haber

Penaltı mı, değil mi? Dev maça damgasını vuran pozisyon hakkında yorum yapan eski hakemler de aynı noktada hemfikirdi.

Süper Lig’in 24. haftası dün akşam oynanan Beşiktaş-Trabzonspor maçıyla sona erdi. Ev sahibi ekibin 2-0 kazandığı karşılaşmaya 42. dakikada penaltı damgasını vurdu.

ESKİ HAKEMLER “PENALTI” DEDİ

Maçın ardından pozisyonla ilgili değerlendirmelerde bulunan eski hakemler Bahattin Duran, Bülent Yıldırım ve Deniz Çoban, pozisyonun penaltı olduğu konusunda hemfikirdi.

“AÇIK CEZA”

Deniz Çobanı; Maçın hakemi Arda Kardeşler ise bu durum karşısında en kötü durumdaydı. Formadan çekme varsa diz vardır. Arda baktığı yerden sadece Trabzonsporlu oyuncuyu görüyor. Kendini daha iyi bir yerde olmaya zorlamadı. Formadan açıkça bir çekiş var. Tek başına çekmenin istikrarı bozmadığını söyleyebilirim. Formasını çıkardı, dizi kalçasına çarparken, bir oyuncunun topu göğsüne doğru ayarlamaya çalışmasıyla stabilitesi bozuldu. Bu hamlenin tamamı tartışmasız ve açık bir penaltıdır.

“NET CEZA”

Bahattin Duran; Diz darbesi var. Düşmeye başladı. Formayı çekse bile etrafa fırlatır. Bu durum açık bir cezadır. Eğer diz darbesi olmasaydı sırf formayı yukarı çektiği için anlayacaktım. Forma elinde, diz çöküp indiriyor. Artık kanıt var. Arda Kardeşler bu pozisyonda hiçbir şey görmüyor, yanlış yerdeler. Bir ayağı havada olan Bardhi’ye dizinden darbe yapıldı ve forma çekildi. VAR müdahalesi olacak. Hakem izlemeye davet edilir. Bunu gören Arda Kardeşler bir kez izledikten sonra ceza verecekti.

“DURUM AÇIK, NASIL DEĞERLENDİRİLMEMELİ”

Bülent Yıldırım: VAR’daki sevgili arkadaşlar, ben sizinim… Bitmek istemiyorum. Hangi tecrübeyle o takıma seçildiğini bilmiyorum. Açıklanması gerekiyor. Bu maçta nasıl bir performansla yer aldığınızın açıklanması gerekiyor. Bu kadar net bir durumu nasıl değerlendirmezsiniz! Yorumunu kamuoyuna bırakıyorum.

haber-idil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu