Haber

Selçuklu Belediyesi EMITT Turizm Fuarı’nda Tropikal Kelebek Bahçesi standıyla yerini aldı

Konya merkez Selçuklu İlçe Belediyesi, bu yıl 27’ncisi düzenlenen dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Tropikal Kelebek Bahçesi standıyla yerini aldı.

Bu yıl 27.’si düzenlenen turizm sektörünün uluslararası buluşma noktası EMITT Turizm Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı. Selçuklu Belediyesi, 6-9 Şubat tarihleri ​​arasında İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuarda, Konya’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin anlatıldığı stantla yerini aldı. Standda, Konya ve Selçukluların tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra, Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanına sahip olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, Türkiye’nin farklı yerlerinden fuarı ziyarete gelen binlerce ziyaretçiye tanıtılıyor. Dünya ve Türkiye. Ayrıca fuar kapsamında Selçuklu Belediyesi’nin standını ziyaret eden misafirlere, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE) öğrencilerinin yetiştirdiği etli çiçek hediye ediliyor. Selçuklu Belediyesi ise EMMIT 2024 Fuarı’nda Tropikal Kelebek Bahçesi standıyla Destinasyonlar bölümünde En Güzel Stand Dekorasyonu plaketini aldı.

“Kadim medeniyet Selçuklu’yu temsil ediyoruz”

EMITT fuarında Konya’nın tanıtımına katkı sağladıklarını belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyaşmacı, “Bu fuarda kadim medeniyetimiz Selçuklu’yu temsil ediyoruz ve onun turizm potansiyelini her platformda anlatmaya özen gösteriyoruz. Dünyaca ünlü fuarlar EMITT olarak çalışmalarımızın tanıtımına da katkı sağlıyoruz.Belediyemizin standına gelen ziyaretçilere Konya’dayız.” , Selçuklu’da yürüttüğümüz turizm faaliyetleri hakkında bilgi veriyoruz. Bu aktiviteler arasında Konya Tropikal Kelebek Bahçesi büyük değer taşıyor. Çünkü kelebek bahçemiz Mevlana Müzesi’nden sonra yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerdir. Yine Anadolu’nun en büyük kongre merkezi Selçuklu Kongre Merkezi, kendine özgü mimarisi ve üst düzey teknolojik altyapısıyla toplantı, sempozyum, fuar, stant vb. her türlü sosyal ve kültürel etkinliğe olanak sunmaktadır. Bu anlamda, Kongre merkezimiz şehrimizin kongre pastasından daha fazla pay almasını sağlıyor. Konya’da hem inanç turizmi hem de doğa turizmi açısından görülmeye ve gezmeye değer pek çok zengin yer bulunmaktadır. “Herkesi bu güzellikleri görmeye Konya’ya davet ediyorum” dedi. -KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu