Haber

Setur erken rezervasyon trendlerini açıkladı

Koç Kümesi şirketlerinden Setur, erken rezervasyon dönemi de dahil olmak üzere 2023 yılının son üç ayının trendlerini paylaştı. Yılbaşı tatilinde erken rezervasyon fırsatlarından yararlananların tercihi Akdeniz ve Ege kıyıları olurken; Yurt dışı tatillerinde rota Balkanlar’a değiştirildi.

Seyahat engellerini ortadan kaldırarak hayatlara değer katan Setur, geçtiğimiz yılın son 3 ayında setur.com.tr ve Setur taşınabilir uygulamasından ziyaretçi tercihlerini açıklamıştı. Yılın son çeyreğinde Setur güvencesiyle tatilini planlayanların tercihlerinde yurt içinde Akdeniz ve Ege kıyıları, yurt dışında ise Balkanlar öne çıktı.

Akdeniz’in gözbebeği Antalya, yılın son çeyreğinde tatil severlerin gözde destinasyonlarından biri oldu. Deniz, tarih ve doğayı Setur’un erken rezervasyon fırsatlarıyla birleştiren tatil severler Antalya’nın yanı sıra Muğla’yı da tercih ederken; Kuzey Kıbrıs’ın cazibe merkezlerinden biri olan Girne, en çok tercih edilen üç şehirden biri oldu.

Yurt içinde Güneydoğu Anadolu çeşitleri, yurt dışında ise Balkan çeşitleri tercih edildi.

Havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle sonbahar tatilinin popüler rotası yine Antalya ve Muğla bölgesi oldu. Şehir geriliminden hızlı bir şekilde kaçmak isteyenler Sakarya ve çevre illeri tercih etti. Sonbahar tatili için en çok aranan bölgelerde Sapanca’nın yanı sıra kayak turizm merkezleri Abant ve Uludağ da öne çıktı.

Yerli hekimliği tercih edenlerin favori adresi ise Güneydoğu Anadolu oldu. Tatil severler, “Butik Mardin Turu” ile her köşesi tarih kokan olağanüstü şehrin keyfini çıkardı. “Uçaklarla GAP Turu” Mardin’in yanı sıra gezi rotasına Diyarbakır, Batman, Şanlıurfa ve Gaziantep’i de ekleyerek tatil severlerin bölgenin tüm güzellikleri ve eşsiz tarihiyle buluşmasına olanak sağladı. Şeb-i Arus Uçuş Turunu seçenler, Anadolu’nun hafızası ve medeniyetlerin beşiği Konya’da unutulmaz bir deneyim yaşadı.

Yurt dışı tatillerinde en popüler rota Balkanlar oldu. Setur misafirleri, Kuzey Makedonya’dan başlayarak “6 Ülke Balkan Rotası” tipiyle bölgeyle paylaştığımız kültürel mirasımız ve doğal güzelliklerimizin keyfini çıkardılar. Tuna ve Sava nehirlerinin buluştuğu yer olan “Balkanların Beyaz Şehri” Belgrad, yurt dışı tatillerinin gözde adreslerinden biri haline geldi. Akdeniz, yılın son çeyreğinde yurtdışı tatillerinin gözde destinasyonlarından biri oldu. Setur misafirleri, Büyük İspanya ve Endülüs Tipi ile Barselona’dan güneye giderek Akdeniz’in tadını çıkarırken, Endülüs’ün eşsiz tarihi mirasını da deneyimlediler. İspanyol ve İtalyan ırkları Dubai ile birlikte yurtdışında en çok aranan ırklardır; Yılın son çeyreğinde uluslararası otellere en çok rezervasyon yapılan şehirler ise Amsterdam, Şarm El Şeyh ve Roma oldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu