Ekonomi

Şişecam, Türkiye’nin En Hafif Maden Suyu Şişesini Üretti

Şişecam, sürdürülebilir bedel yaratma vizyonu “CareforNext” stratejisi doğrultusunda gezegenin ve toplumun değişen gereksinimlerine yönelik geliştirdiği eserlerle müspet kıymet yaratmaya devam ediyor. Şişecam, bu vizyon ile ürettiği Türkiye’nin en hafif maden suyu şişesini tanıttı. Özel dizaynıyla benzerlerine nazaran daha hafif olan etraf dostu maden suyu şişesiyle harcanan güç ve hammadde ölçüsünden tasarruf edilirken üretim ve transfere bağlı karbon dioksit emisyonunda da azalma sağlanıyor.

Şişecam’ın 110 gramlık ultra hafif maden suyu şişesi üretim sürecinde 130 gramlık standart bir maden suyu şişesine oranla 15 daha az karbondioksit yoğunluğu görülüyor. Eser sevkiyatı sırasında tır sayısının azalmasından elde edilen maliyetin yanı sıra kilometre başına salınan karbon emisyonunda da yaklaşık 14’lük bir düşüş öngörülüyor.

Şişecam, yenilikçi cam ambalaj dizaynları ve eser hafifletme çalışmaları ile üretimde ve transferde daha az güç kullanımı ve daha az sera gazı emisyonu ile gezegeni müdafaayı ve toplumun değişen gereksinimlerine yönelik sürdürülebilir eserler sunarak ömrü dönüştürmeyi amaçlıyor.

Şişecam Yenişehir Cam Ambalaj Fabrikası’nda üretilen Türkiye’nin en hafif maden suyu şişesi, zümrüt yeşili rengiyle raflarda yerini aldı. Türkiye’de satışı başlayan maden suyu şişelerinin 2023 yılı itibariyle yurt dışında da satışa sunulması hedefleniyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu