Ekonomi

Taiwan Semiconductor, Mizuho için tercih edilen uzun vadeli bir yarı iletken yatırımı olabilir

Mizuho Salı günü yayınladığı bir raporda Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSM) için fiyat hedefini her bir hisse için TWD1,170’e yükseltti. Mizuho’daki analistler, bu şirketin yarı iletken yatırım portföylerindeki en iyi seçimlerden biri haline gelebileceğini belirtti.

Analistler, şirketin yükselen piyasa değeri ile yapay zeka (AI) yarı iletken bileşenleri tasarlayan ve satın alan tüm şirketlerin büyümesinden faydalanma kabiliyetinin birleşiminden bahsetti. Ayrıca, yerel cihazlarda çalışan yapay zeka teknolojilerinin, akıllı telefonlar ve kişisel bilgisayarların yerleşik pazarlarında güncelleme ve değiştirme sıklığını artırma potansiyeline dikkat çektiler.

Mizuho, “TSM ve gelişmiş yarı iletken üretimindeki öncü rolünün yanı sıra hızla büyüyen Chip on Wafer on Substrate (CoWoS) arka uç 3D paketlemesi olmadan yapay zeka gelişmeleri mümkün olmazdı,” dedi ve bunun yapay zeka yarı iletken tasarımları için gerekli olduğunu belirtti.

“TSM’nin hisse senedi fiyatı yılın başından bu yana %66 oranında arttı. Bu artış NVIDIA’nın (NVDA) %150’lik kazancından daha az olsa da, Semiconductor ETF’nin (SMH) yılbaşından bugüne kadarki %49’luk artışından önemli ölçüde daha yüksek. Dahası, TSM ile ilişkili algılanan risk ve piyasa dalgalanmaları, NVDA ve AMD’ninkilere kıyasla oldukça düşüktür.”

Firma ayrıca TSM’nin iş çeşitliliğinin ve yatırımcıların sahip olduğu nispeten mütevazı beklentilerin ve piyasa pozisyonlarının bu istikrara katkıda bulunduğuna inanıyor. Mizuho ayrıca TSM’nin 2025 yılına kıyasla 2026 yılında hisse başına kazançta hızlanan bir büyüme göstermesinin beklendiğini kaydetti.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

camoluk-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu