Ekonomi

Tarım Bakanı Yumaklı, organize tarım bölgeleri uygulamasının devam edeceğini söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Farklı illerde farklı lokasyonlarda hem bitkisel hem de hayvansal üretime yönelik organize tarım bölgelerini hayata geçirmeye devam edeceğiz.” söz konusu.

Bakan Yumaklı, Suluova Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi’nde (TDİ Besi OSB) incelemelerde bulundu.

Yumaklı, incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Amasya’nın tarım ve hayvancılıkta Türkiye’nin önemli şehirlerinden biri olduğunu söyledi.

TDİ Besi OSB’nin örnek olduğunu vurgulayan Bakan Yumaklı, şöyle konuştu:

“Organize tarım bölgeleri, bitkisel ve hayvansal üretimde üretimimizi artıracak, üreticilerimiz arasındaki tecrübenin birbirlerine aktarılmasıyla verimli bir üretimin gerçekleşmesini sağlayacak, hem nitelik hem de nicelik olarak daha fazla üretime yol açacak en önemli unsurlardan biridir. Amacımız tüketicilerimize uygun fiyatlarla ürün sunmak olduğu gibi aynı zamanda üretimimizi artırarak üreticilerimizin sürdürülebilir şekilde üretebilecekleri geliri kazanmalarını sağlamaktır.

Türkiye’nin ihtiyacı olan üretimi ve bu üretimden elde edilen fazlasını ihraç ederek ülkemize döviz kazandırmak isteyen, üreten herkesin yanındayız. Ülkemizde üretimin sürdürülebilir, verimli ve kaliteli olması gerekiyor. Üreticiler ürettiklerinin ve emeklerinin karşılığını almalıdır. Tüketicilerin ihtiyaç duydukları gıda ürünlerine makul fiyatlarla ulaşabilmelerini sağlayın. “Bunun gerçekleşmesi için bakanlığımız Türkiye’nin her yerinden tüm çalışanlarıyla sahada.”

Bakan Yumaklı’ya temaslarında Amasya Valisi Yılmaz Doruk, AK Parti Amasya Milletvekilleri Haluk İpek ve Hasan Çilez de eşlik etti.

beypazariajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu