Teknoloji

WhatsApp’ın Durum Güncellemelerine Yeni Sıralama Sistemi Geliyor: Sevdiğiniz Kişiler Öne Çıkarılacak!

Her hafta düzenli olarak WhatsApp’a eklenecek yeni özellikleri duyuyorduk. Örneğin bugün, uygulamaya doğum günü girme zorunluluğunun getirilebileceği görülmüştü. Şimdi ise durum güncellemeleri konusunda üzerinde çalışılan bir yenilik ortaya çıktı.

İlk olarak WABetaInfo tarafından uygulamanın hem Android hem de iOS beta sürümünde fark edilen bu özellik, durum güncellemelerin sıralamalarını değiştirecek.

Daha önemli kişilerin durum güncellemeleri öne çıkarılacak

Yeni sıralama sistemi, WhatsApp’ın durum güncellemelerini size en uygun şekilde sıralamasını sağlıyor. Artık platform, sizin için daha önemli olabilecek kişilerin paylaşımlarını öne çıkaracak. Böylece sizin için “önemli veya daha popüler” olan kişiler üstte, diğerleri ise daha altta sıralanacak.

Örnek vererek açıklayacak olursak en çok sohbet ettiğiniz kişinin durum güncellemelerini en üstte görebileceksiniz. Öne çıkacak kişiler arasında sabitlenen kişiler veya son konuştuğunuz kişiler de olabilecek. Yeni sistemin, özellikle rehberinde çok fazla insan kayıtlı olan ve çok fazla durum güncellemeleriyle karşılaşan kişiler için faydalı olacağını söylemek mümkün.

Yeni güncellemeyle birlikte durumlardaki zaman kısımlarının kaybolabileceği de gelen bilgiler arasında. Ayrıca WhatsApp’ın durum güncellemelerindeki önceliklendirme verilerini sunucular yerine cihazda saklayacağı da ifade edilmiş. Bu da öne çıkarılacak kişiler her cihazda değişebilir demek.

WhatsApp’ın yeni sıralama sistemi beta test kullanıcılarına sunuldu. Geniş çapta ne zaman geleceği konusunda ise bir bilgi yok. Ancak yakında çıkış yapacağını tahmin edebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu