Ekonomi

Yatra Online hisse geri alımına devam ediyor, 797.704 hisse satın alıyor

GURUGRAM, Hindistan ve NEW YORK, New York – Hindistan’ın önde gelen seyahat hizmetleri sağlayıcısı Yatra Online, Inc. (NASDAQ: YTRA), içinde bulunduğumuz Mart çeyreğinin başından bu yana hisse başına ortalama 1,64 $ fiyattan 797.704 adet hisse geri satın alarak hisse geri alım programını aktif bir şekilde sürdürmektedir.

Bu son geri alım turu, 2024 Mali Yılının Aralık çeyreğinde hisse başına ortalama 1,56 $ fiyatla geri alınan 280.384 hisseye eklenerek, yönetim kurulunun 5 milyon $’lık hisse geri alımına izin vermesinden bu yana geri alınan toplam hisse sayısını hisse başına ortalama 1,63 $ fiyatla 1.044.638’e çıkardı.

Şirket stratejik olarak hisseleri geri satın almakta ve bunları iptal edilmek üzere kayıt kuruluşuna devretmektedir. Bu işlem, genellikle kalan hisselerin değerini artırmayı amaçlayan bir hareket olarak, tedavüldeki hisse sayısını etkili bir şekilde azaltıyor.

Yatra’nın hisse geri alım girişiminin önceden belirlenmiş bir sona erme tarihi olmadığı gibi, şirkete belirli sayıda hisse edinme taahhüdü de vermiyor. Geri alımlar, piyasa fiyatı, genel ekonomik koşullar ve yasal gereklilikler de dahil olmak üzere birçok faktörden etkilenen şirketin takdirine bağlı olarak gerçekleştirilir.

Yatra Online, Inc. yaklaşık 800 büyük şirketten oluşan önemli bir müşteri tabanı ile Hindistan’ın önde gelen kurumsal seyahat hizmetleri sağlayıcısı olarak tanınmaktadır. Ayrıca, geniş bir hizmet yelpazesi sunan ülkenin önde gelen çevrimiçi seyahat acentelerinden biri olarak yer almaktadır. Şirket, yaklaşık 1.490 şehirde sözleşmeli yaklaşık 105.600 otel ve pansiyonun yanı sıra yaklaşık 2 milyon uluslararası otele erişimiyle Hindistan otel pazarında önemli bir varlığa sahiptir.

Bu haber bir basın bülteni açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro Insights

Yatra Online, Inc. (NASDAQ: YTRA), şirket için bazı ilgi çekici veri noktaları ve InvestingPro İpuçları ile uyumlu olan agresif hisse geri alım programı ile manşetlere çıkmaya devam ediyor. En son ölçümler itibariyle, Yatra 91,48 milyon $ piyasa değerine sahip ve daha önce hisse başına 1,5 $’dan kapanan fiyatıyla 52 haftanın en düşük seviyesine yakın işlem görüyor. Bu durum, şirketin stratejik geri alımları göz önünde bulundurulduğunda, potansiyel olarak değerinin altında bir hisse senedinin göstergesi olabilir.

InvestingPro İpuçları, Yatra’nın bilançosunda borçtan daha fazla nakit bulunduran bir şirket olduğunu ve bunun istikrarlı bir finansal pozisyon arayan yatırımcılar için olumlu bir işaret olduğunu öne sürüyor. Dahası, hisse senedi şu anda Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) göre aşırı satım bölgesinde bulunuyor ve bu da aykırı yatırımcılar için bir satın alma fırsatına işaret edebilir.

Şirketin gelir büyümesi de dikkat çekicidir ve 2024’ün 3. çeyreği itibarıyla son on iki ayda %34,65’lik etkileyici bir artış göstermiştir. Geçen yıl kârlı olmamasına ve analistlerin bu yıl kârlılık beklememesine rağmen, Yatra’nın gelir büyümesi ve yüksek hissedar getirisi bazı yatırımcılar için cazip olabilir.

Bu bilgiler ışığında, ilgili yatırımcılar Yatra için mevcut 13 InvestingPro İpucunun tamamını keşfetmek isteyebilir ve bu da şirketin potansiyelini daha iyi anlamalarını sağlayabilir. InvestingPro aboneliği almayı düşünenler INVTROZEL1A kupon kodunu kullanarak InvestingPro aboneliğinde %20’ye varan indirim kazanabilir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu