Haber

Eyüpsultan Öğretmenler Sitesi’nde Yerinde Dönüşüm Başladı

Yerinde dönüşüm Eyüpsultan Akşemsettin Mahallesi Öğretmenler Sitesi’nde düzenlenen törenle başladı.

Başkan Deniz Köken törende, temeli atılan ve kaba inşaatı devam eden Didem Sitesi ve Finans Bloklarının ardından Akşemsettin Mahallesi Öğretmenler Sitesi’nde de yerinde dönüşümün başladığını söyledi.

Köken, “Geldiğimiz günden bu yana 4 bin binanın yıkılmasına, 17 bin yeni daire yapılmasına vesile olduk. 36 yıllık geçmişi olan Öğretmenler Sitesi darbelere dayanıklı ve modern bir yapıya sahip olacak” Yerinde dönüşümle 388 üniteden oluşan yapı. Böylece hedeflenen 6.500 üniteden toplam 521 adedi inşa edilecek.” dönüşecek.” dedi.

Yeşilpınar, Akşemsettin, Çırçır ve Karadolap’ın Eyüpsultan nüfusunun yüzde 38’ine denk geldiğini belirten Köken, bu binaların yapılması, yeni dükkan ve işyerlerinin oluşturulmasıyla bölgenin cazibe merkezi haline geleceğini kaydetti.

En büyük arzusunun vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda yaşaması olduğunu belirten Köken, “Yerel KİPTAŞ’ı, yerli TOKİ’yi kurmamız lazım. Hatta kısmen kurduk. İnşallah seçimden sonra beton santralini de kuracağız. ” söz konusu.

Konuşmaların ardından Köken, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükrü Ersoy, Yunus Emre Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Lazgin Çiftçi, Eyüp Müteahhitler Birliği Başkanı İrfan Tutacak ve diğer protokol üyelerinin katılımıyla düğmeye basıldı. ve temelin üzerine ilk harç atıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Köken’in girişimleriyle Akşemsettin, Çırçır, Yeşilpınar ve Karadolap mahallelerinde 46 siteyi kapsayan “Saçaklı Parseller” olarak tanımlanan alanda yaklaşık 6.500 bağımsız birimin müteahhit ve vatandaş işbirliğiyle dönüştürülmesi hedefleniyor.

haberboztepe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu