Haber

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, engellerle karşılaştıklarını söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kente değerli yatırımlar yapmak istediklerini ancak engellerle karşılaştıklarını iddia etti.

Soyer, Kültürpark’ta bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gündemdeki konulara ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Harmandalı’daki sistematik atık depolama tesisini 2024 yılında kapatmayı hedeflediklerini vurgulayan Soyer, 4,5 milyon nüfusa sahip İzmir’in 4 noktada atık bertaraf tesislerine ihtiyacı olduğunu belirtti.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün Menderes’te kurulacak katı atık bertaraf tesisi ile ilgili olumlu görüş bildirdiğini ancak daha sonra raporu değiştirdiğini vurgulayan Soyer, üretime başlayacak noktaya gelemediklerini söyledi.

İzmir Valiliği’ne yazıp atık tesisi üretimine başlamak istediklerini anlatan Soyer, şöyle devam etti:

“Harmandalı’yı kapatmaya kararlıyız. Menderes’te izin vermiyorsunuz, Urla’da izin vermiyorsunuz. Bergama’da kapasite artırmamız lazım, izin vermiyorsunuz. Peki biz ne yapacağız? İzmir Büyükşehir Belediyesi nereye tasfiye edecek?” Mezarlık alanıyla ilgili de engellerle karşılaşıyoruz.Her yıl 200 bin metrekare mezarlık ihtiyacı var.Her yıl 200 bin metrekare mezarlık ihtiyacımız var.Yılda 7,7 bin metrekare mezarlık ihtiyacımız var. milyon metrekare mezarlık kararı. Şehre değerli yatırımlar yapmak istiyoruz ama engellerle karşılaşıyoruz.”

İzmir halkına hizmet etmeye devam edeceklerini belirten Soyer, AK Parti ile müzakere masasına açık olduklarını ve ortak akılla sorunlarının çözülmesi yönünde umutlarını sürdürdüklerini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu