Haber

Kocaeli’de Kimya Fabrikasında yangın çıktı

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yangının çıktığı kimya fabrikası havadan görüntülendi. Yangına 128 ekip ve 50’den fazla araçla müdahale edildiğini belirten Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Fabrikanın 20 bin metrekare kapalı alanı var. İçinde kimyasal ürünler de bulunuyor. Bu nedenle çok dikkatli müdahale ediliyor. Çalışanın içeride mahsur kalması herhangi bir can kaybı ve yaralanmayla sonuçlanmadı.” “Hayır” dedi.

Pelitli İlçesi Sanayi Caddesi’nde bulunan kimya fabrikasında saat 13.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine adrese çok sayıda ekip sevk edildi. Kısa sürede adrese ulaşan gruplar, yanan fabrikayı söndürmek için seferber oldu. Yangını gören bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı. 20 bin metrekare alana sahip olduğu öğrenilen fabrika, drone ile de görüntülendi.

“Can kaybı yok”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, müdahalenin sürdüğünü belirterek, “Kontrol altına almak mümkün olmadı. Çok geniş bir alanda yangın var. Fabrikanın 20 bin metrekare kapalı alanı var. İçerisinde kimyasal ürünler de var. Bu nedenle müdahale çok dikkatli yapılıyor. 128 işçimiz, 50 işçimiz var.” “İçeride mahsur kalan çalışan yok, can kaybı yok, yaralanan yok. Dolayısıyla bunlar bizim açımızdan sevindirici. Çok kısa sürede kontrol altına almayı umuyoruz. Patlamanın sebebini henüz bilmiyoruz. Detaylı araştırma yapılması gerekiyor. Söndürme işlemi tamamlandıktan sonra” dedi.

“AFAD ve diğer teknik gruplar bölgede çalışıyor”

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Gebze ilçemiz Pelitli’de bulunan bir fabrikada çıkan yangına Kocaeli Büyükşehir İtfaiyesi ve OSB itfaiye ekipleri müdahale ediyor. İlk tespitlere göre; Yangından kimse etkilenmedi. Ayrıca AFAD ve diğer teknik ekipler de Vali Yardımcısı başkanlığında bölgede çalışmalarını sürdürüyor.” sözlerini kullandı. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu